Mary Kay

Mary Kay ir ASV ražotas luksus klases kosmētikas kompānija.

Jau 53 gadus tā specializējas sejas ādas un ķermeņa kopšanas līdzekļu, kā arī dekoratīvās kosmētikas ražošanā.

Mary Kay produktu sastāvā ir augstākās klases dabīgās sastāvdaļas, kas ražotas no ekoloģiski tīrām, Kanādā audzētām izejvielām.

Rūpējoties par produktu kvalitāti, kompānija iegulda miljardiem dolāru dabīgu ingredientu ražošanai un dārgām tehnoloģijām, lai nepiesaistītu cilvēka organismam kaitīgas vielas, dzīvnieku hormonus vai smagos metālus. Mary Kay kosmētika ir veidota uz dabīgā minerālūdens bāzes. Tā nesatur aromātiskās piedevas, neaizsprosto ādas poras, nav alerģiska un ir ekonomiska lietošanā.

Tā ir unikāla ādas kopšanas kosmētika, kas ne tikai attīra, mitrina un aizsargā mūsu ādu, bet arī palīdz saglabāt jaunību un ārstē dažādas ādas problēmas.

Ik gadu kompānija iziet atestācijas, lai saglabātu luksus klases kosmētikas statusu, un arvien biežāk iegūst speciālistu atzinumus un godalgas par gada labākajiem produktiem.

Kosmētiku ir iespējams iegādāties tikai pie sertificēta skaistumkopšanas konsultanta, kas katrai sievietei individuāli piemeklē viņas ādas tipam nepieciešamo.

Kompānijas dibinātāja Mary Kay Ash (1918 – 2001)

Mary Kay Ash ir atzīta par vienu no 20.gs izcilākajām sievietēm un ir vienīgā sieviete Amerikā, kuras vārds ir lasāms Slavas alejā Vašingtonā, un ierakstīts blakus Einšteina vārdam.

“Vairums cilvēku nodzīvo dzīvi tā arī neizspēlējot savu mūziku”, Mary Kay Ash reiz teica. “Viņi nekad to neuzdrošinājās darīt.”

Mary Kay Ash nebija no tiem cilvēkiem. 1963.gadā viņa nolēma īstenot savu sapni un radīja kompāniju tikai sievietēm, lai katra varētu iegūt brīvību, finansiālu neatkarību un saglabāt pašu galveno – ģimeni.

Šodien kompānija Mary Kay ir viena no lielākajām kosmētikas firmām pasaulē un ir vadošā kosmētikas kompānija ASV (šo kosmētiku Amerikā lieto 85% sieviešu).

Mary Kay kosmētiku pasaulē lieto vairāk kā 35 valstīs apmēram 500 miljoni cilvēku. Kompānijā darbojas vairāk kā 1,5 miljons konsultantu.

Mary Kay Ash. Viena no izcilākajām sieviešu biznesmenēm Amerikas vēsturē.

Apburošs. Iedvesmojošs. Unikāls veiksmes stāsts. Gadu gaitā ir bijis daudz veiksmīgu biznesa līderu, bet neviens tik unikāls kā Mary Kay Ash – Mary Kay Inc. dibinātāja. Viņas sasniegumi ir atstājuši neaizmirstamas zīmes Amerikāņu biznesā un atvēra durvis sievietēm visā pasaulē, ļaujot izdzīvot pašām savus veiksmes stāstus.

“You can do it!” – Tu to vari!

Šie vārdi iemieso Mary Kay Ash un viņas radītās kompānijas būtību. Tā ir dzīves uztvere, ko viņa apguva kā bērns, uzaugot Teksasā. Saskaroties ar jauniem un grūtiem uzdevumiem, viņas māte iedrošināja viņu ar „Tu to vari, Mary Kay. Tu to vari.” Mary Kay Ash izdarīja vairāk kā vienkārši pieņēma šo iedvesmojošo attieksmi – viņa to nodeva tālāk caur ievērojamu kompāniju, kas varētu iedvesmot miljoniem cilvēku nākamajās paaudzēs.

Kompānijas stāsts nesākās līdz Mary Kay Ash nesaskārās ar situāciju, kas ir pārāk labi pazīstama sievietēm. Pēc 25 gadiem tiešās pārdošanas biznesā Mary Kay Ash atteicās no sava nacionālās apmācību vadītājas amata, kad atkal vēl viens no vīriešiem, ko viņa bija apmācījusi, tika paaugstināts virs viņas ar divreiz lielāku algu kā viņai. Viņas atbilde bija vīzija. Vispirms viņa sāka rakstīt grāmatu, kas palīdzētu sievietēm iegūt iespējas, kas viņai tika liegtas. Bet drīz viņa saprata, ka viņa rada plānu, ar ko varētu paveikt daudz vairāk, kā tikai sniegt padomu. Tas veidoja pamatu jaunai iespējai, kur sievietes varēja attīstīt savus talantus un sasniegt neierobežotu veiksmi.

“Es iztēlojos uzņēmumu, kurā katra sieviete varētu kļūt tieši tik veiksmīga, cik vēlās būt. Durvis būtu plaši atvērtas, sniedzot izdevību sievietēm, kuras bija gatavas maksāt cenu un kurām bija drosme sapņot.”

Tā 1963. gadā ar savu pagātnes pieredzi, plānu un 5000 dolāru ietaupījumos Mary Kay Ash ieguva sava 20 gadīgā dēla palīdzību un radīja Beauty by Mary Kay. Tas bija pirmkārt – uzņēmums, kura misija ir padarīt skaistāku sieviešu dzīvi. Tas tika dibināts nevis balstoties uz konkurences likumu, bet uz Zelta likumu – mudinot cilvēkus uz veiksmi – un uz principu likt pirmajā vietā ticību, ģimeni otrajā un karjeru trešajā. Tas bija uzņēmums, kā Mary Kay Ash bieži teica – „ar sirdi.”

“ [Mary Kay Inc.] veiksme ir daudz, daudz dziļāka kā tikai dolāri un centi, ēkas un īpašumi. Īstā mūsu kompānijas vērtība priekš manis tiek mērīta dzīvēs, kuras tā skārusi un kurām devusi cerību.”

Šodien viņas vīzija, viņas drosme un nelokāmais gars turpina dot sievietēm iespēju sasniegt viņu potenciālu un ieviest savus sapņus dzīvē. Ar vairāk kā 1.8 miljoniem Neatkarīgo Skaistuma Konsultantu visā pasaulē Mary Kay turpina Mary Kay Ash mantojumu – iedvesmojot, bagātinot un dodot iespēju darīt lielas lietas.

FAKTI PAR MARY KAY:

Par primāro mērķiApmēram 600 sievietes no visas pasaules ir kļuvušas par Neatkarīgajām Nacionālās pārdošanas vadītājām (Independent National Sales Directors), kas ir augstākais status neatkarīgajā pārdošanā

Par Mary Kay Neatkarīgās pārdošanas vadītājām Vairāk kā 37000 sievietes visā pasaulē ir kļuvušas par neatkarīgajām pārdošanas vadītājām

Par ražošanuMary Kay izstrādā, testē, ražo un iepako lielāko daļu no savas produkcijas savās augstākās klases ražotnēs Dalasā (ASV) un Ķīnā

Par zinātni Mary Kay zinātnieki regulāri konsultējas ar neatkarīgiem dermatologiem un citiem medicīnas ekspertiem visā pasaulē

Par kvalitāti Ierastā gadā Mary Kay tērē miljoniem dolāru un veic vairāk kā 300 000 testu, lai garantētu, ka Mary Kay® produkti atbilst augstākajiem standartiem kvalitātē, drošībā un izpildījumā

Par testiem – Mary Kay neatbalsta pārbaudes uz dzīvniekiem. Mary Kay iestājas par pārbaužu uz dzīvniekiem ierobežošanu un ir spēcīgs aizstāvis alternatīvu metožu izmantošanai, lai pamatotu mūsu sastāvdaļu un produktu drošumu. Mēs neveicam mūsu produktu vai sastāvdaļu pārbaudi uz dzīvniekiem, kā arī nelūdzam to darīt citiem mūsu vārdā, izņemot, kad tas tiek absolūti pieprasīts likumā. Vairāk kā 2 dekādes mēs esam bijušu globālie līderi, palīdzot attīstīt alternatīvas produktu drošuma pārbaudes metodes. Šis devums pašlaik turpinās sadarbībā ar globālajām regulēšanas institūcijām, kas regulē kosmētikas drošumu, kā arī dzīvnieku aizstāvju grupām un vadošajiem dzīvniekiem alternatīvo metožu pētniekiem, cenšoties iegūt globālo akceptu šīm jaunajām pieejām

Par galveno pārvaldiMary Kay pasaules galvenais pārvaldes centrs atrodas Adisonā (Addison), kas ir piepilsēta Dalasai, Teksasā, ASV

DARBS MARY KAY:

Ir iespējams mīlēt savu darbu. Tu vari līdzsvarot savu ģimeni un karjeru. Tas nav nekas nedzirdēts strādāt ar cilvēkiem, kas patiesi seko Zelta likumam. Šī ir vieta, kur citiem palīdzēšanas ideja plaukst. Un tu vari to pilnībā atrast tieši šeit. Kur ar godīgumu un integritāti prasmīgi izgatavoti produkti ir mūsu kompānijas sirdspuksti un neatkarīgās pārdošanas spēks, ko veido nepārspējama, aktīva sieviešu grupa, ir dvēsele.

Pievienojies mums, jo mēs strādājam, lai bagātinātu sieviešu un bērnu dzīves visā pasaulē. Faktiski tas varētu mainīt arī tavu dzīvi. Vai tas ir tavs uzdevums mīlēt savu darbu? Mēs esam šeit, lai Tev pateiktu, ka tas ir iespējams.

MĪLI SAVU DARBU

Stipras vērtības – korporatīvā kultūra

Mary Kay Ash bija kaut ko iecerējusi. Korporatīvā kultūra, ko viņa radīja sākās ar tādiem paradumiem kā iztēlošanās, ka ikvienam, ko viņa satiek ir uzlikta zīme Liec man justies svarīgam un solidarizēšanās ar pašaizliedzīgiem centieniem pēc augstāka labuma kā Ej-Dod attieksme (Go-Give® spirit). Viņa stingri ticēja citu prioritāšu turēšanai līdzsvarā ar savām personiskajām prioritātēm kā Dievs pirmais, ģimene otrā un karjera trešā”, kā arī tam, ka vienmēr jādara tas, kas ir pareizi, godājami un ētiski ar smagu darbu un gara spēku.

Mēs turpinām godāt kultūru, ko mūsu dibinātāja radīja, īstenojot šo neprasto novēlējumu šodien. Izejiet cauri Mary Kay mītnēm jebkurā no mūsu tirgiem visā pasaulē un jūs izjutīsiet komandas darba un cieņas atmosfēru, kur darba attiecības tiek balstītas uz uzticēšanos, godīgumu un laipnību. Mēs visi esam daļa no Mary Kay ģimenes.

Atlīdzinoša karjera – priekšrocības uz mūžu (Rewarding career – benefits for life)

Mary Kay korporācijā mēs ne tikai bagātinām dzīves sievietēm no visas pasaules, mēs palīdzam saviem darbiniekiem attīstīt savu pilno potenciālu caur daudzveidīgām apmācību, vadības un padomdevēju programmām. Mēs to darām ar iedrošinājuma un pozitīva atbalsta attieksmi.

Mūsu darbinieki izbauda arī taustāmas atlīdzības, tādās kā konkurētspējīgu labumu paketi un saistošu atzinību, un balvas par labi padarītiem darbiem. Un mēs nekad nelaižam garām iespēju svinēt. Mūsu darbinieki atzīmē dzimšanas dienas, gadadienas, sasniegumus, pagrieziena punktus – gan personiskos, gan profesionālos. Mēs patiesi esam uzņēmums, kas godina cilvēkus. Mary Kay reiz teica „Jūs varat mums atņemt visus īpašumus… atstāt mums mūsu cilvēkus un mēs varam to paveikt vēlreiz, tāpēc, ka cilvēki ir mūsu vissvarīgākais īpašums.”

Bagātīgs mantojums – korporatīvā sociālā atbildība (A rich legacy – corporate social responsibility)

Kā Mary Kay ģimene mēs lepojamies ar savu rūpju mantojumu. Došana bija Mary Kay dzīvesveids un tāpat mēs esam mācīti arī saprast, cik svarīga ir došana atpakaļ. Zelta likums nav tikai atjautīgs biznesa princips, tas ir neparasts dzīvesveids. Un tas iesniedzas katrā mūsu biznesa stūrī visā pasaulē.

Mary Kay maina sieviešu un bērnu dzīves visā pasaulē ar dažādiem pasākumiem, sākot no lasīšanas resursu nodrošināšanas meitenēm Taivānā, bērnu labdarības atbalstīšanu Kazahstānā līdz pat sadarbībai ar Habitat for Humanity® lai uzceltu mājas tām ģimenēm ASV, kurām ir šāda vajadzība. Tāpat mēs lepojamies atbalstīt The Mary Kay Foundation tā kā tas finansē sievietes ietekmējošo vēžu izpēti un cenšas novērst vardarbību ģimenē pret sievietēm un bērniem. Šīs lietas bija tuvas Mary Kay Ash sirdij un Mary Kay kompānijā Tu vari palīdzēt kaut ko mainīt katru dienu.

MARY KAY VĒRTĪBAS

EJ UN DOD ATTIEKSME Mary Kay ieviesa šo terminu, lai aprakstītu nesavtīgus centienus pēc augstāka labuma, enerģisku komandas garu, palīdzot citiem, kas tiek veidots caur mūsu biroju sienām visā pasaulē. Atlīdzība par palīdzīgas rokas sniegšanu citiem vai izpalīdzīgas rīcības saņemšana noved pie uzticības, rūpju un attiecību veidošanas atmosfēras.

Zelta likums – „Izturies pret citiem tā kā vēlētos, lai viņi izturas pret Tevi.” Šis pārbaudītais un uzticamais princips ir izturējis laika pārbaudi un ir stūrakmens mūsu Vadības prakses likumiem (Leadership Practice Rules). Tāpat mēs ticam arī komandas darba atmosfērai, cieņai pret citiem un stimulējošām attiecībām, kas balstās uz uzticēšanos, godīgumu un rūpēm.

Liec man justies svarīgam – Mary Kay Ash reiz teica: „Tas ir tik vienkārši un tomēr rada tādu atšķirību. Iztēlojies, ka ikvienai personai, ko satiec ap viņa vai viņas kaklu ir zīme, kas saka: „Liec man justies svarīgam.”” Mary Kay kompānijā tā ir realitāte – sākot no atzinības par labi padarītu darbu līdz cilvēkiem, kas izrāda interesi par tavu dzīvi.

Līdzsvarotas prioritātes – Mēs atzīstam sabalansētas dzīves veidošanas svarīgumu. Patiesībā Mary Kay bieži dalījās savās prioritātēs „Dievs pirmais, ģimene otrā, karjera trešā.” Sekojot šai tradīcijai, darbinieku iedrošināšana atrast piemērotāko prioritāšu līdzsvaru savās dzīvēs ir palikusi būtiska mūsu kultūras daļa visā pasaulē. Mary Kay kompānijā mēs saprotam, ka veiksmīga karjera ir tikai viena daļa no sabalansētas dzīves.

Mary Kay fonds (The Mary Kay Foundation).
Darbojas ar mērķi likvidēt sieviešu vēzi un vardarbību ģimenē.

Caur savu dzīvi Mary Kay Ash rādīja citiem kā dzīvot un kā dot.

Viņa deva cerību sievietēm, kam trūka iespēju, pašcieņas un finansiāla atbalsta.

Tagad viņas mīlestības mantojums dzīvo tālāk caur Mary Kay Foundation, kuru viņa aizsāka 1996. gadā. Sniedzot nodevas Mary Kay Ash godam šodien.

Mūsu misija ir likvidēt vēzi un izbeigt vardarbības epidēmiju pret sievietēm. Mūsu sasniegumi ir izcelti mūsu 2009. gada apskatā.

Palīdzi tagad…tu vari izmainīt dažādu tautu sieviešu dzīvi.