04 Sep 2011

1.diena – Galvenais ir motivācija

Neatkarīgi no tā, kādas ir cilvēka spējas, tās var nomākt motivācijas trūkums. Jūsu talantiem nebūs nozīmes, ja Jums pašam nebūs vēlmes neko sasniegt. Tieši motivācija ir vislielākais cilvēka potenciāls nākotnes veidošanai.

Iz dzīves | Sems strādāja kādā Kalifornijas štata restorānā par trauku mazgātāju. No visiem restorāna darbiem šis nenoliedzami bija vissliktākais. „Fiziski smags darbs briesmīgā karstumā. Mazgāt arvien vajadzēja drudžainā tempā, un dienas beigās, kad apmeklētāju uzplūdi apsīka, trauku mazgātāju vēl gaidīja katli un pannas”, Sems stāsta.

Kaut arī Sems tolaik bija pusaudzis, viņš pastāvīgi gudroja, kā uzlabotu darbu, ja restorāns piederētu viņam. „Vakaram tuvojoties, flīžu grīda kļuva arvien netīrāka un slidenāka, un mēs darījām, ko spējām, lai viesmīļiem nevajadzētu krist, jo, ja viņi pakrita, trauku mazgātājiem vajadzēja visu satīrīt”, viņš atceras.

Tolaik tas bija tikai sapnis.. tomēr Sems lika centu pie centa, ietaupot no algas, cik nu vien varēja. Pamazām viņš virzījās augšup pa restorāna karjeras kāpnēm, līdz kļuva par virtuves pārzini. Divdesmit gadu pēc tam, kad pirmoreiz bija sācis mazgāt traukus, Sems atvēra savu pirmo restorānu, un pēc dažiem gadiem viņam jau piederēja četri.

Par darbu restorānā Sems saņēma godalgu. Viņš stāsta par lielo vēlmi tikt dzīvē uz augšu, kas ļāvusi gūt panākumus. „Bez centīga darba es visu to nebūtu sasniedzis, taču es to nebūtu sasniedzis arī tad, ja neticētu savam sapnim. Ja es tam neticētu, es nemūžam nebūtu spējis sakrāt vajadzīgo naudas summu. Nemūžam nebūtu spējis apgūt visu to, ko zinu par restorānu vadīšanu. Ja cilvēks ir apņēmīgs un neatlaidīgs, viņu gaida liela nākotne”.

* Pētījumi liecina, ka ienākumu līmenis, ko skolēni nākotnē sasniedz, ir četrreiz vairāk atkarīgi no personiskās motivācijas nekā jebkura cita faktora. (Russell and Atwater, 2005)

 | Copyright by David Niven, Simple Secrets for becoming Healthy, Wealthy & Wise.

, , , ,

Rakstīt komentāru